Jak to bude s jídlem v Lisabonu?

Jak to bude s jídlem v Lisabonu?

Stravování v Lisabonu je zajištěno v rámci poutnického balíčku. Snídaně proběhnou ve farnostech či hostitelských rodinách. Na obědy a večeře budou mít poutníci k dispozici stravenky = QR kódy, které budou moci využít v restauracích i v supermarketech. Dietní strava je zajištěna.

Snídaně zajistí buď jednotlivé farnosti, nebo hostitelské rodiny. Ve farnostech obstarají snídaně dobrovolníci z farností formou bufetů. 

Každý poutník bude mít denně nárok na oběd a večeři v restauraci. Je možné si vybrat z tradičních restaurací, fast-foodů, jídelen i supermarketů. Aby organizátoři předešli velkému náporu strávníků, budou podle potřeby přidána další menší stravovací zařízení, kiosky atd.

Všechna stravovací zařízení SDM budou označena v oficiální aplikaci SDM, aby bylo možné najít restauraci podle lokalizace. Aplikace by měla fungovat i offline.

Každý poutník se bude v restauračních zařízeních prokazovat QR kódem. Nebude možné si je nastřádat do zásoby, každý den je možné použít 2 QR kódy, jeden na oběd, jeden na večeři. Lze je využít v předem stanovený a vymezený čas. Pokud jej nevyužijete, nárok na jídlo propadá. Časové rozmezí ale bude dostatečně široké, aby se stihli najíst všichni. Zároveň aplikace zobrazí v reálném čase, jaká je aktuální kapacita restaurací, kolik zbývá porcí atd. Také bude možné rozkliknout menu a denní nabídku každé restaurace, včetně nabídky pro poutníky s dietními omezeními (vegetariánské, bezlepkové jídlo a další).

Organizátoři jsou ohledně speciální stravy informováni a budou distribuovat speciální balíček s bezlepkovou stravou během dnů v diecézi i během závěrečného víkendu. V restauracích, fast foodech atd. je potřeba si omezení ohlídat obdobně jako v Čechách. 

Na obědy a večeře si lze vybrat ze tří typů: 

1) Eat-in = zůstáváte jíst na místě

2) Go Rest = odnášíte si jídlo s sebou

3) Go Super = odnášíte si ze supermarketů jídla ready to go (burrito, saláty atd.)

Balíčky na závěrečný program

Balíčky budou zajištěny na víkend 5.-6. srpna. Stravování bude odlišné, protože poutníci stráví velkou část soboty i neděle v parku Tejo. Balíčky s jídlem nahradí sobotní oběd, sobotní večeři a také nedělní snídani a nedělní oběd. Budou k dispozici na meeting pointech, která budou po celém parku Tejo.